Zaujímavosti z histórie značky Converse

Kto by nepoznal takzvané „Konverzy“. Obuv tejto značky udáva trend už dlhé desaťročia, počas ktorých sa zásadne nezmenilo jediné: „Konverzy“ nenosia žiadne konzervy. To platilo kedysi a platí to dodnes. Oboznámte sa s históriou značky, ktorej produkt

Kto by nepoznal takzvané „Konverzy“. Obuv tejto značky udáva trend už dlhé desaťročia, počas ktorých sa zásadne nezmenilo jediné: „Konverzy“ nenosia žiadne konzervy. To platilo kedysi a platí to dodnes. Oboznámte sa s históriou značky, ktorej produkty učarovali mladým generáciám na celom svete.

Viac ako 100 rokov na scéne

 

Je to tak. Značka Converse totiž vznikla už v roku 1908 v USA. Treba povedať, že v úplných začiatkov firma vyrábala obuv do dažďa, prosto klasické galoše a gumáky. Až o čosi neskôr sa začala orientovať na výrobu športovej obuvi, čo bolo v tej dobe ojedinelé i v Spojených štátoch. Istý odklon od tejto línie spôsobila akurát spolupráca s americkou armádou, pre ktorú firma Converse dodávala...nie tenisky, ale vojenskú obuv.

Converse a basketbal

V rámci histórie značky sa jedná priam o zásadnú spojitosť. Dnes už legendárne tenisky Converse All-Star si totiž veľmi rýchlo obľúbila väčšina hráčov basketbalu. Tenisky s DNA basketbalovej obuvi prišli na trh v roku 1917, teda o takmer 30 rokov skôr, než vôbec vznikla basketbalová organizácia NBA. Jedným z prvých a najúspešnejších propagátorov obuvi od firmy Converse bol basketbalista „Chuck“ Taylor, ktorý ostal značke verný po dobu viac ako štyridsiatich rokov.

Rekordný zásah v NBA – a Converse boli pri tom

Desiatky rokov trvajúce spojenie basketbalu a značky Converse nemôže vybaviť len jedným príbehom. Ten ďalší napísala jedna z najväčších hviezd basketbalového neba – Wilt Chamberlain, ikona „bojovníkov“ z Filadelfie. V 60-tych rokov minulého storočia mu k dosiahnutiu magickej 100 bodovej méty v jednom zápase (proti NY Knicks) pomohli aj Converse tenisky model Chuck Taylor All-Star. Zápas, v ktorom bol tento rekordný bodový zápis zaznamenaný, sa hral v roku 1962.

 

Tenisky Converse ako skryté hviezdy filmového plátna?

V 60-tych, 70-tych i 80-tych rokoch boli tenisky Converse považované za adekvátnu športovú obuv. Dnes sú viac módnym výstrelkom a nositeľom istého štýlu, no v tých časoch šlo o plnohodnotnú tréningovú obuv. Konverzy sa dokonca dostali aj na filmové plátno a to nie do hocijakého filmu. V obuvi od firmy Converse ste mohli vidieť trénovať Sylvestera Stalloneho alias Rockyho. V rovnomennom filme, kde stvárnil nikdy sa nevzdávajúceho boxera, v nich Stallone trénoval v zaprášených uliciach Filadelfie, aby na záver triumfálne vybehol po schodoch pred miestnym múzeom umenia.

 

DOPRAVA ZDARMA nad 49€