Nakúpte u nás za 69 € a dopravu uhradíme my! 🤗

Technológie tričiek adidas alebo čo je nové vo svete ADIDAS!


Medzi najznámejšie patria nasledovné odevné technológie:

CLIMAPROOF® - funguje ako bariéra k zamedzeniu postupu zrážok cez materiál, ale súčasne umožňuje prestup tepla a odparovanie potu von od tela.

CLIMAPROOF® Wind -  je najpriedušnejšia ľahká štruktúra, ktorej úroveň ochrany je nastavená na použitie pre častý pohyb. Je to ideálny materiál pre odpoludňajší beh v chladných, vlhkých podmienkach. 

CLIMAPROOF® Rain - umožňuje pohyb v podmienkach vytrvalejšieho dažďa, zabraňuje prenikaniu vody cez túto škrupinku, ale súčasne je zaručená vysoká priedušnosť.

CLIMAPROOF® Storm -  sú určené do náročných klimatických podmienok, ktoré vládnu napríklad v horách. Hodnota vodného stĺpca sa u týchto materiálov pohybuje okolo 10 000 mm.

CLIMALITE® - je materiál pre optimálnu reguláciu vlhkosti. CLIMALITE® - sa skladá zo 100% syntetických funkčných vlákien. Cieľom je viazať tekutinu, ktorú telo vylučuje v podobe potu, čo najrýchlejšie v textile a odvádzať ju von. Pot je „nasávaný“ vnútornou štruktúrou vlákien na vonkajší povrch a odtiaľ sa odparuje preč. Aby tento proces mohol hladko fungovať, musia sa textílie prvej vrstvy nosiť tak, aby tesne priliehali k telu.

CLIMALITE+ - slúži na reguláciu potu a tak prispieva ku komfortu. Kombinuje však výhody syntetiky aj bavlny. Komfortný materiál je na pocit mäkký ako bavlna, avšak je 3x priedušnejší a o 25% rýchlejšie schnúci. Ľahká priedušná izolácia zabezpečuje pocit sucha a komfortu pri použití v zimných poveternostných podmienkach, vytvorená pomocou husto tkaných syntetických vlákien alebo pomocou mikrokomôrok, udržujúcich teplo z ľudského tela blízko povrchu jeho pokožky. Tieto vlákna sú tkané dostatočne husto, aby zadržali teplo uvoľňujúce sa zo vzduchu ohriateho ľudským telom, ale zároveň sú od seba dostatočne vzdialené a umožňujú tak jednoduché a rýchle odparenie potu.

Cocona – materiál je vyrobený z recyklovaných kokosových škrupiniek. Ide o 100% prírodný materiál, ktorý je aplikovaný priamo do vlákien. Je zaistená vysoká trvanlivosť a funkčnosť tohto materiálu, pretože bežným nosením ani praním nedochádza k jeho poškodeniu alebo strate funkčnosti. Zaisťuje prirodzené ochladzovanie tela, zabraňuje vzniku baktérií a následného zápachu a v neposlednom rade poskytuje ochranu proti škodlivému UV žiareniu.

CLIMAWARM+ - je tak o 32% teplejší v porovnaní s klasickymi polyesterovými vláknami.

GORE-TEX® - je mikroporézna vrstva, ktorá sa umiestňuje medzi vonkajšiu textíliu a podšívku. Jej póry sú 20 000-krát menšie, než kvapôčka vody, ale 700-krát väčšie, ako molekula vodnej pary. Dokonale vás ochráni pred dažďom a vetrom, a pritom účinne odvádza pot. Odevy GORE-TEX® sú trvale nepremokavé a vetruvzdorné, a to aj v extrémne vlhkom počasí pri najnáročnejšom použití.

WINDSTOPER® - je ultratenká a vetruvzdorná ochranná vrstva, vyrobená z univerzálneho polyméru PTFE (polytetra-fluorethylen). Ten je upravený tak, aby vytváral mikroporéznu štuktúru. Mikropóry sú 900-krát väčšie než molekula vodnej pary, takže umožňujú ľahké odvádzanie potu. To znamená, že membrána WINDSTOPER® dodáva akejkoľvek textílii úplnú vetruvzdornosť bez toho, aby pri tom obmedzovala jej pôvodnú priedušnosť či zvyšovala hmotnosť. Jedná sa o ľahký a priedušný syntetický materiál, ktorý má vynikajúce izolačné vlastnosti.Používa sa v zimnej outdoorovej obuvi, rovnako tak i v bundách, ktoré sú určené do chladného prostredia.

PRIMAFOLT® - dokáže udržať teplo, aj keď sú obuv alebo odev mokré. PRIMAFOLT® je najlepší izolačný materiál a je tiež veľmi dobre stlačitelný, preto oblečenie z tohto materiálu zložíte do pomerne malých rozmerov.

TECHFIT TM Cut and Sew - sú vyrobené z vysoko kompresného materiálu pre zvýšenie pohodlia športovca pri športovej príprave. Dokonalejšie vnímanie tela: Kompresia kĺbov a svalov zlepšuje vnímanie vlastného tela. Väčšia podpora: Kompresia redukuje vibráciu svalov a tým športovcom napomáha k dosiahnutiu maximálneho výkonu. Lepšia ochrana: Ochrana proti UV žiareniu. Rýchlejšie schnutie: CLIMALITE®.

TECHFIT TM miCoach - sú vyrobené z vysoko kompresného materiálu pre zvýšenie pohodlia športovca pri používaní srdcového senzoru počas športovej prípravy. Väčší komfort: Eliminuje potrebu oddelenia hrudného pásu srdcového senzoru počas tréningu. Veľmi jemné švy a špeciálny strih zaisťujú maximálnu úroveň pohodlia pri športovej aktivite. Väčšia podpora: Kompresia redukuje vibráciu svalov a tým  napomáha športovcom k dosiahnutiu maximálneho výkonu. Lepšia ventilácia: Integrovaná CLIMACOOL® technológia odvádza rýchlejšie pot, udržuje telo v suchu a optimálnej teplote.

TECHFITTM PowerWEB - sú vyrobené z vysoko kompresného materiálu, ktorý na základe vedeckého výzkumu zlepšuje výkon športovca pri súťažných aktivitách. Väčšia rýchlosť: Zlepšuje držanie a postavenie tela s ohľadom na potrebu väčšej sily pri rýchlostných aktivitách. Viac energie: Ukladá a vracia späť telu energiu pre získanie väčšej sily pri behu a skokoch. Väčšia výdrž: Znižuje vibrácie a koncentruje svalovú energiu pre podporu vytrvalosti.

TECHFIT TM PowerWEB Women -  ponúkajú zvýšenú kompresiu, upravený vzor a strih. TPU pásy sú v odevoch umiestnené s ohľadom na potreby ženského tela, rovnako tak zábrana pod hrudníkom slúži pre väčšie pohodlie a pohodu pri nosení. Grafické prvky zvyšujú dynamičnosť oblečenia. Produkty si zachovávajú ženský vzhľad, ale vďaka vysokej kompresii a CLIMACOOL® systému majú aj technologický význam. 


Výrobcovia

© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON